czech english
MENU

Obchodní právo - založení s.r.o., společenství vlastníků bytových jednotek a další právní služby

Založení s.r.o.

Charakteristickou službou na poli obchodního práva je zejména pomoc při založení obchodní společnosti (nejčastěji je to přitom společnost s ručením omezeným), která zahrnuje sepis společenské smlouvy nebo zajištění sepisu zakladatelské listiny formou notářského zápisu, přípravu všech potřebných listin, vyřízení potřebného živnostenského opatření a sepis návrhu na zápis obchodní společnosti do obchodního rejstříku. V případě již existující obchodní společnosti je pak nejčastější potřebou podnikatele převod obchodního podílu společnosti nebo jiné změny v obchodním rejstříku.


Vymáhání podledávek

Vzhledem k obecně se zhoršující platební morálce ve společnosti je pak samozřejmostí pomoc při vymáhání pohledávek, a to jak v soudním, tak i v rozhodčím řízení.


vymáhání pohledávek tiché společenství

V souvislosti se zrušením obchodního zákoníku a nabytím účinnosti nového občanského zákoníku budou podnikatelé nuceni přehodnotit všechny své dosud užívané smlouvy, ať už se jedná o smlouvy kupní, o dílo, nájemní, zprostředkovatelské, či jiné. Advokát zde může poskytnout službu spočívající jak v připomínkování stávající smlouvy, tak ve vytvoření zcela nového textu dle přání klienta.

Založení společenství vlastníků bytových jednotek

Bytovým družstvům lze nabídnout komplexní službu při tzv. privatizaci bytů, kdy tato služba zahrnuje sepis prohlášení vlastníka budovy včetně zajištění geometrického zaměření bytů a společných prostor, sepis smluv o převodu vlastnictví bytové jednotky, zastoupení v řízení před katastrálním úřadem a v neposlední řadě i příprava zápisu společenství vlastníků jednotek do příslušného rejstříku. Tuto oblast rovněž v souvislosti se změnou legislativy postihly zásadní změny.


Rychlý kontakt:

Advokátka Mgr. Lenka Hersheyová

Adresa: Smetanova 6
602 00 Brno
Tel.: +420 541 216 779
Mobil: +420 721 868 205
E-mail: info@advokathershey.cz

Máte jakýkoliv dotaz? Kontaktujte mě:

jméno:*
telefon:
email:*
* povinná položka

Copyright © 2010 Advokát, právník Mgr. Lenka Hershey
Tvorba webu: IMP net s.r.o. - Web & SEO